Oferta dla szkół i placówek

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna Nr 4 w Warszawie współpracuje z placówkami oświatowymi ze swojego rejonu: przedszkolami, szkołami podstawowymi i ponadpodstawowymi. Każda placówka jest objęta opieką wyznaczonego psychologa.

Psycholog rejonowy ds. przedszkola co najmniej raz w tygodniu (w zależności od liczebności placówki) pełni dyżury na terenie przedszkola. W trakcie dyżurów psycholog konsultuje z nauczycielami napotykane przez nich problemy, udziela porad odnośnie metod i sposobów pracy z dzieckiem z określonymi trudnościami, wspiera proces udzielania pomocy psychologiczno – pedagogicznej dzieciom, obserwuje dzieci w grupach, prowadzi wstępne badania psychologiczne oraz w miarę potrzeb zajęcia stymulujące rozwój, spotyka się z rodzicami oraz podejmuje inne działania, adekwatne do potrzeb danej placówki.

Psycholog rejonowy do spraw szkoły podstawowej lub ponadpodstawowej odbywa regularne dyżury w szkole. Podczas wizyty psycholog konsultuje z nauczycielami i szkolnymi specjalistami zgłaszane przez nich problemy, jeżeli zachodzi potrzeba i możliwość prowadzi obserwacje w klasach lub spotyka się z rodzicami.

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna Nr 4 organizuje szkolenia dla nauczycieli i specjalistów ze szkół i placówek  zgodnie ze zgłaszanym zapotrzebowaniem. Oferta szkoleń dla nauczycieli jest w każdym roku szkolnym jest dostosowywana do zgłaszanych potrzeb. Informacje o szkoleniach oraz rekrutacji są zamieszczane a stronie internetowej Poradni oraz przekazywane bezpośrednio do wszystkich szkół i placówek.

Oferta szkoleń i warsztatów dla nauczycieli na rok szkolny 2019/2020

Temat  szkolenia/ warsztatuOsoba prowadząca
Jak przygotować Indywidualny Program Terapeutyczny dla uczniów z orzeczeniem.Dr A. Gradowska
Nowe uzależnienia behawioralne wśród młodzieży.Dr A. Gradowska
Jak umiejętnie współpracować z rodzicem?Dr A. Gradowska
Najczęstsze zaburzenia psychiczne wieku młodzieńczego.Dr A. Gradowska
Najczęstsze zaburzenia psychiczne wieku dziecięcego.Dr A. Gradowska
Nękanie i zastraszanie wśród dzieci i młodzieży.Dr A. Gradowska
Dziecko w żałobie – jak je wesprzeć?Dr A. Gradowska
Ewaluacja wewnętrzna. Jak się przygotować i jak j zrealizować?Dr A. Gradowska
Rozwód w rodzinie. Co może czuć dziecko?Dr A. Gradowska
Zaburzenia emocjonalne dzieci w wieku przedszkolnym.Mgr A. Prostko
Ryzyko dysleksji w przedszkolu.Mgr M. Siczek
Inne formy wsparcia nauczycieli
Poradnictwo seksuologiczne dla nauczycieli szkolnych i przedszkolnych Mgr S. Michalczewska
Mediacje Mgr R. Karwat Mgr A. Gradowska
Interwencja kryzysowa Mgr R. Karwat
Grupa wsparcia dla nauczycieli wspomagających:
„Zachowania trudne u dzieci ze spektrum autyzmu”
Mgr O. Markowska
Warsztaty dla młodzieży licealnej i dzieci z klas VII, VIII:
„Psychologia konfliktu”
„Mediacje jako forma rozwiązywania konfliktów”
Mgr R. Karwat
Warsztaty dla dzieci:
„Konflikt i jak go rozwiązać”
„Współpraca w grupie”
Mgr R. Karwat

O terminach kolejnych szkoleń Poradnia będzie informować na bieżąco.

Szkolenia Rad Pedagogicznych – prosimy o kontakt z Dyrektorem Poradni.

Warsztaty dla dzieci i młodzieży – prosimy o kontakt z prowadzącym R. Karwat

Ostania aktualizacja: 31 października 2019 11:55